Mbledhja e qeverisë, Ibrahimaj: Indeksim 3.3% i të gjitha kategorive të pensioneve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja Delina Ibrahimaj ka njoftuar vendimin e marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave për indeksimin me 3.3% të të gjithë kategorive të pensioneve.

Ibrahimaj: Indeksim me 3.3% i të gjitha kategorive pensioneve. Nëse i bashkohet të gjithë paketës së mbështetjes, i bashkohet dhe një numri prej 576 mijë personash që marin 3000 lekë për 3 muaj. Është 2500 lekë shtesa për një familje mesatare. Ne kemi menduar të japim 3000 lekë për 3 muaj, kjo i shtohet të tjerave elementë të paketës siç janë mbështetja për karburantin, për rritjen e çmimeve të karburanteve për fermerët.

Të fundit

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Lajme të tjera

Web TV