Erdogan telefonon Putin: Takohu me Zelenskyn në Turqi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tajip Erdogan kanë zhvilluar një bisedë telefonike, pasditen e sotme.

Erdogan gjatë një bisedës përsëriti ofertën për të pritur një takim mes liderit rus dhe presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky. Këtë raportoi agjencia e lajmeve Anadolou.

Putin nga ana tjetër falënderoi presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan për ndihmën e tij në mbajtjen e raundit të negociatave ndërmjet delegacioneve të Moskës dhe Kievit në Stamboll më 29 mars.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV