Familjet që harxhojnë më shumë do ta paguajnë çmimin e energjisë më tepër? Ibrahimaj sqaron qytetarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë deklaratës së saj para gazetarëve ka sqaruar se qeveria nuk ka deklaruar se do të rritet çmimi i faturës së energjisë elektrike, por se janë në vëzhgim të situatës.

Ajo tha se nëse situata do vijojë të jetë pesimiste dhe kriza të thellohet si pasojë e luftës në Ukrainë, qeveria do të shohë një mundësi që familjet që harxhojnë më shumë energji, të paguajnë më shumë çmimin e faturës.

Dalina

“Ne nuk kemi deklaruar se do ketë rritje të çmimit të energjisë, por jemi duke diskutuar që nëse skenarët do të jenë pesimistë, do të mendojmë një mënyrë që ai që harxhon më shumë, paguan më shumë”, deklaroi ministrja.

 

Më tej ajo theksoi se ende nuk ka një vendimmarrje apo një deklaratë për këtë skenar.

 

Të fundit

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Operacionet e Policisë, reagon Balla: Po gjurmohen personat me precedentë kriminalë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar gjatë ditës së sotme në lidhje me operacionet e fundit të policisë së shtetit, ku janë arrestuar...

Sikur edhe Metën ta zënë në një kat të tetë!

Nga Frrok Çupi Në një kat të ulët nuk ka asnjë shans që të zihet Ilir Meta. Vetë la për të nënkuptuar se vilën e...

Shëndeti riprodhues/ Qeveria hedh për konsultim projektligjin

Një grua mund të bëhet nënë përmes riprodhimit të asistuar  pasi të ketë kaluar 18 vjeçe  dhe deri në moshën 53 vjeçe. Qeveria ka hedhur...

Lajme të tjera

Web TV