Lufta në Ukrainë, Escobar: Ripërtërihet interesi i BE për Ballkanit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndihmës Sekretari i Amerikan i Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka folur për krizën në Ukrainë dhe interesin që Ballkani të integrohet në Bashkimin Evropian.

Escobar thekson se do të ketë përpjekje për të shtyrë ato vende të bëjnë reforma.

“Kriza në Ukrainë ripërtërin interesin e BE për Ballkanin. Do ketë përpjekje për t’i shtyrë ato vende të bëjnë reforma”, tha Escobar.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV