Meta vizitë zyrtare në Bullgari, pritet nga homologu i tij me ceremoni zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Bullgari.

Ai ndodhet në këtë shtet që prej ditës së diel ndërsa sot ka publikuar edhe pamjet e pritjes që i është bërë në Bullgari.

Meta është pritur atje me nderime nga homologu Rumen Radev.

Postimi i Ilir Metës:

I nderuar nga ceremonia shtetërore e pritjes së Presidentit të Bullgarisë, Rumen Radev! Faleminderit! Благодаря!


Të fundit

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Lajme të tjera

Web TV