“Mos ndalo Barça”/ Ja titujt kryesorë të shtypit sportiv për ditën e sotme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Real Madrid mori një fitore të rëndësishme mbrëmjen e djeshme kundër Getafe-s duke iu afruar kështu gjithnjë e më shumë titullit kampion në La Liga. Ndërkohë Barcelona kërkon të ruajë ecurinë pozitive duke sfiduar Levante-n në një transfertë delikate për blaugranasit. PSG dhe Interi rrëmbyen fitore të vyera me ekipin zikaltër i cili ndodhet vetëm 1 pikë larg Milanit kryesues. Për më tepër ju njohim me titujt kryesorë të shtypit sportiv nga bota.

Gazeta spanjolle ‘Marca’ i kushton faqen e parë kryesuesve të La Liga-s pas fitores së djeshme me titullin “Të lançuar”, me ekipin e Ancelottit që duken të sigurt në rrugëtimin e tyre drejt titullit.

E përditshmja “AS” thur elozhe për dyshen Casemiro-Vinicius, me titullin ‘Sambodromo’ që nënkupton sambën braziliane pas kombinimit të dyshes galaktike për golin e parë.

Spanjollja “Sport” pasqyron ecurinë e ekipit katalanas të Xavi-t duke u bërë thirrje “Mos ndalo, Barça”

“L’Esportiu” vjen me titullin “Kush e ka radhën”. Cili do të jetë kundërshtari i radhës që do të jetë një tjetër ‘viktimë’ e katalanasve që duket se nuk kanë të ndalur.

Mundo Deportivo vjen me një intervistë ekskluzive nga Ronaldinho me titullin “Tani mund të shijoj sërish Barçën”

Shtypi italian i kushton vëmendjen triumfit ndaj Veronës së zikaltërve të Simone Inzaghit. “La Gazzetta Sportiva” shkruan “Inter frikëson sërish”, të cilët tashmë po vendosin nën presion Milanin dhe Napolin në krye të tabelës së klasifikimit në Serie A.

E përditshmja franceze “L’Equipe” flet për spektaklin e dhuruar nga Mbappe dhe Neymar në fitoren e parizienëve duke e titulluar “Balada e asëve”.

Gazeta portugeze “O Jogo” pasqyron fitoren e Sportingut të Lisbonës ku një meritë të veçantë kishte spanjolli Sarabia. Performancën e iberikut ata e titullojnë kështu: Sarabia prezanton armët e tij.

Lexo edhe :  Eklips diellor! Kur pritet të ndodhë spektakli qiellor, do të jetë i dukshëm në 49 shtete

 

Të fundit

Prapaskenat/ Si Luis Enrique largoi Verrattin: “Je prototip i futbollistit që urrej”

Luis Enrique ka kryer një “revolucion” te PSG, duke larguar nga skuadra futbollistët që nuk dëshironte. Madje ndonjë prej tyre...

Papa Françesku: Masat ndaj ndryshimeve klimatike janë të pamjaftueshme

Reagimet ndaj ngrohjes globale janë të pamjaftueshme ndërsa bota po shembet, tha në një deklaratë ditën e sotme Papa Françesku. Ai paralajmëroi kundër opinioneve...

Bonucci dhe “tersi” tek Union Berlin, vetëm humbje për gjermanët që nga transferimi i tij

Efekti surprizë për Unionin e Berlinit duket se ka përfunduar dhe skuadra kryeqytetase është zhytur në një krizë rezultatesh, aq sa për të gjetur...

SHBA: Nuk parashikohet rritje e trupave amerikane në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pritet ta rrisin praninë ushtarake në Kosovë pas ngjarjeve të 24 shtatorit. Këtë e ka konfirmuar koordinatori për...

Cekja i Beratit nuk mban dot lotët në dasmën e të birit (Video)

Sejfulla Myftari, i njohur me emrin e artit si Cekja, është një ndër aktorët e humorit që ka një pupullaritet të madh. I njohur gjithmonë...

Lajme të tjera

Web TV