Tragjedia në Fier/ Vjehrra fshin me fshesë gja*kun e nuses ndërkohë që jep intervistë në TV

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë në fshatin Vidhisht të Roskovecit tronditi sot opinioni publik. Xhevahir Hoxha 61 vjeç, vrau me thikë bashkëjetuesen e të birit, 30 vjeçaren Merushe Hazizi. Më pas vrasësi kreu dhe një krim të fundit, vrau veten. Ndoshta po të kishte bërë këtë të fundit si veprim të parë, tragjedia nuk do të kishte marrë këto përmasa.

Gjithsesi për ta përmbledhur, Xhevahiri duket se nuk e duronte dot faktin se i biri kishtë lënë gruan më një fëmijë dhe kishte filluar të bashkëjetonte më 30 vjeçaren Merushe Hazizi, e cila nga ana e saj kishtë lënë të shoqin me tre fëmijë. Për këtë shkak i biri dhe Merushja kishin shkuar të jetonin me qira në Vlorë por ishin kthyer para një jave që të banonin në shtëpinë e prindërve. Duket se ky kthim i ka acaruar akoma më tej marrëdhëniet derisa sot ndodhi ngjarja e rëndë.

Por nëse një numër i konsiderueshëm mediash u fokusuan thjesht në ngjarjen e mësipërme, pothuajse askush nuk foli për makabritetin e vërtetë të kësaj ngjarje. Cili është do thoni ju? Horrori i vërtetë në këtë mes është fakti se e shoqja e vrasësist dhe njëkohësisht vjehrra e viktimës, po lante dyshemenë nga gjaku a thua se kishte të bënte me diçka krejt normale. Të gjithë këtë e bënte ndërkohë që po jepte intervistë në TV.

Është vërtetë e frikshme se si një person mund të lajë gjakun me leckë si pa gjë të keq, të ketë kohë të japë intervistë për gazetarët në një kohë që një grua vetëm 30 vjeç, nënë e tre fëmijëve u vra. Jo vetëm kaq por qetësia e veprimit është e denjë për një film horror, duke menduar këtu se edhe vetë burri i saj humbi jetën duke u vetëvrarë. Tronditëse…

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV