Kush është Ermal Gjoka i arrestuar sot, nën akuzë për prostitucion/ Si e rrëmbeu vajzën shqiptare dhe e çoi në Itali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

52-vjeçari Ermal Gjoka u arrestua ditën sotme pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nën akuzë për rrëmbim dhe shfrytëzim prostitucioni.

Disa detaje kanë dalë në pah, duke zbardhur këto akuza. Mësohet se 52-vjeçari, i cili pritet të ekstradohet drejt Italisë, pasi është dënuar në mungesë nga gjykata e Veronës dhe akuzohet se në vitin 2007 ka rrëmbyer një shtetase shqiptare. Më pas ai e ka çuar në Itali me qëllim shfrytëzim prostitucioni.

Pasi është zbuluar nga policia italiane në një hotel në Verona, shqiptari ka arritur që të arratiset. Ndërkohë, ka qenë shqiptarja ajo që ka dhënë detaje rreth pengmarrjes së saj dhe shfrytëzimit të saj për prostitucion nga ana e Gjokës.

Gjoka ka mundur t’i shpëtojë drejtësisë duke u arratisur përgjatë shumë viteve në vende të ndryshme të BE-së. Ndërkohë në vitin 2019 ai është kthyer në Shqipëri, për t’u arrestuar sot nga policia.

Të fundit

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut,...

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për të siguruar një mandat tjetër....

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Lajme të tjera

Web TV