“Non grata” në SHBA, socialistët marrin vendimin për djalin e Aqif Rakipit

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Orlando Rakipi nuk është përjashtuar nga Partia Socialiste, ndonëse babai i tij Aqif Rakipi dhe për rrjedhojë dhe ky i fundit janë në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mësohet se në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar nuk është marrë një vendim për përjashtimin e deputetit. Sipas socialistëve përgjegjësia është personale.

Sakaq, në mbledhjen e sotme fokusin më të madh e kishte procesi i zgjedhjes së presidentit të ri. Deputetë socialistë hodhën në kuti zarfin me tre emra për kreun e shtetit.

Kryeministri Edi Rama foli gjatë për presidentin e ri, ku theksoi se duhet të zgjedhin një president normal, teksa Ilir Metën e cilësoi si më skandalozin që ka njohur historia.


Të fundit

Kryeministri holandez zbulon prapaskenën: Gati u rrahëm fizikisht me Ramën në Sofje

Kryeministri holandez, Mark Rutte në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, tregoi një episod kur të...

Gati “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Presidenti Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia do të përgjigjet në të njëjtën mënyrë nëse NATO do të vendoste trupa dhe infrastrukturë ushtarake në...

Përmbysje spektakolare nga Novak Djokovic, serbi zgjohet dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Novak Djokovic dëshmoi edhe një herë se ka ‘shtatë jetë’ brenda katër mureve të Wimbledonit . Në fitoren e tij të njëzet e gjashtë...

Tjetër atentat misterioz/ Miku miliarder i Putin gjendet i pajetë në pishinën e banesës

Një biznesmen multi-milioner rus është qëlluar për vdekje në rezidencën e tij, elita e fundit me lidhje me gjigantin energjetik Gazprom që ka vdekur...

Lajme të tjera

Web TV