test

Zyrtari evropian: Mariupol mund të bjerë brenda disa ditësh, priten shumë viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Qyteti i pushtuar ukrainas, Mariupol, mund të bjerë plotësisht në duart e forcave ruse brenda disa ditësh.

Kështu është shprehur një zyrtar evropian për Reuters.

Zyrtari, i cili kërkoi të mos përmendet emri, thotë ndër të tjera se ata besojnë se Rusia shpreson ta shpallë qytetin “të çliruar” deri më 9 maj, datë kur Rusia shënon humbjen e Gjermanisë naziste në 1945.

“Ne presim një shkatërrim të plotë të qytetit dhe shumë viktima civile në Mariupol,” shtoi ai.

Zyrtari shtoi se ata kanë frikë se numri i të vdekurve mund të jetë më i keq se Bucha, ku trupat ruse janë akuzuar për vrasjen e qindra civilëve. Rusia i mohon pretendimet.

 

Të fundit

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

“Grekët, të zënë në çarkun e tyre”/ Çupi: ‘Beleri’, problem i Greqisë

Gjykata e Apelit të Posaçëm la të pandryshuar dënimin për Fredi Belerin. Kryetari i zgjedhur i Himarës do të qëndrojë në qeli deri në...

VIDEO/ Austria kalon në avantazh ndaj Holandës, autogol qesharak i Malen

Mbyllen 45-minutat e para në dy ndeshjet e Grupit D, aty ku rezultati më befasues vjen nga ndeshja mes Holandës dhe Austrisë. Për momentin...

Lajme të tjera

Web TV