I shoqi vrau nusen, dëshmia tronditëse e vjehrrës së Merushes: Gjithë jetën më ka dhunuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vjehrra e Merushe Hazizit ka folur në News24. Pak ditë pas krimit të rëndë, kur Xhevahir Hoxha vrau me kosë partneren e djalit të tij Merushe Hazizi, ka ardhur dëshmia e gruas së autorit. Një dhunë që u finalizua me vrasje.

Xhevahir Hoxhaj ishte i dhunshëm dhe këtë gjë e ka konfirmuar sot dhe gruaja e tij, e cila tha në një intervistë për emisionin se nëse do të kishte qenë atë ditë e pranishme, ai do ta kishte vrarë dhe atë.

Çfarë të pohoi Xhevahiri pas krimit?
Gruaja: Do dal nga toka më tha mua. Nuk dija gjë çfarë kishte bërë.

Dukej i shpërqendruar?
Jo, jo siç ka qenë përherë, ishte i qetë.

Sa ditë kishin Fatjoni me Merushen që kishin ardhur?
Një muaj e një javë, aq kishin.

Si e pritët?
Bjere i tha ai. Mua s’më thoshte asgjë.

 

 

Të kishte pyetur për vendimet që merrte?
Asnjëherë s’më ka pyetur.

Ju si shkonit me Merushen?
Unë shkoja mirë. Xhevahiri nuk e nxirrte, e mbante vetë.

A është ushtruar dhunë ndaj Merushes nga Xhevahiri?
Me llafe, se kështu jo. Me llafe, një moment që të bënin përditë debat jo. Nuk e di se si.

Pse u largua bashkëshortja e Fatjonit nga shtëpia?
E para u largua vetë. Se hyri kjo tjetra. Nuk vij më i tha.

Ju e dinit që kishte një marrëdhënie të Fatjonit me familjen e Merushes para se ta merrte?
Çfarë të thosha, ai e donte këtë.
Unë me Merushen flisja, por fshehurazi atij. Ai më thoshte mos i fol dhe djalit se do të ther, unë i thosha do i flas se atë djalë kam.
Po të kisha qenë dhe unë atë ditë, do më kishte therur.

Lexo edhe :  “Ekonomia shqiptare do të ngadalësohet”/ Parashikimi i “errët” i KE: Çmimet do rriten

A je dhunuar nga Xhevahiri?
Posi, posi, çfarë kam hequr. Unë e di.

Do kishe ndërhyrë po të ishe atë ditë?
Ku mundesha unë, nuk ia dilja dot.

Për çfarë zihej Fatjoni me të atin?
Ziheshin për pusin, për gjëra kot, pse e bëre kështu. S’e linte djalin të merrte ujë, shkonte te komshiu djali.

Po kur nuk ishte në shtëpi Fatjoni?
Kur ishte larg nuk e ndjente fare.

Nuk e donte Merushen, ai bam, ajo bam. Posi. isha këtu një ditë, nuk e donte jashtë mase. Isha këtu një ditë, vetëm llafe. I thashë mbaje pak gojën se je nuse, le të flasë një llaf më tepër.
Merushja thoshte do bashkëjetojmë bashkë

Fatjoni ka dhënë një dëshmi për mediat, se Xhevahiri ka hyrë nga dritarja në dhomën e Merushes…
Unë nuk e dija. Në mëngjes e mora vesh. Më tha nusja tjetër, këtu është puna. Nuk më tha Xhevahiri. I thashë qysh hyre, më tha nuk hyra kështu, por për ta trembur, çfarë kërkon këtu. Unë s’dija gjë se ai flinte në dhomë tjetër. Kishim 20 vite që flinim veç e veç.

Zhurmën e Merushes e dëgjove?
Nuk dëgjova gjë, por dhe po ta dëgjoja i kishte kyçur dyert.

Të fundit

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës (Emrat)

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin edhe për 7 deputetë të tjerë të opozitës. Deputetët ndaj të cilëve është kërkuar...

Marrëveshja për emigrantët/ Balla: 4 % e sfidës së Italisë do të trajtohet nga Shqipëria

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka folur në Komisionin e Politikës së Jashtme përsa i përket marrëveshjes Shqipëri-Itali për pritjen e emigrantëve. Gjatë fjalës së...

Me Kadare në fyt

Nga Edison Ypi Kockë në fyt, halë në fyt, qelqe në fyt, gozhdë në fyt, brisk në fyt. Këto dhe të tjera si këto janë...

Siguroi armën për vrasjen/ Lihet në burg i dyshuari i katërt per vrasjen e Liridonës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën me paraburgim ndaj të akuzuarit të katërt, për vrasjen e Liridona Ademaj-Murseli. Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar...

Çfarë do të ndodhë në pranverë? Gazetari: Rama po përgatit ‘fshesën’ në parti

Gazetari Lavdrim Lita tha se kryeministri Edi Rama po përgatit një skemë të cilën ai do ta përdorë në pranverë për të shkëputur partinë...

Lajme të tjera

Web TV