Kur gratë bëjnë sherr si burrat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Emili Bibolli

E turpshme! Jemi në vitin 2022 dhe është pothuajse e pamundur të dëgjosh një debat të vetëm që të jetë konstruktiv, të ketë pretendime reale, argumenta, dhe të ruhet etika gjatë replikave. Komisioni i mbledhur ishte ai për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, komision ky që vetëm me Edukimin nuk kishte lidhje, siç mund të shihet nga veprimet e pahijshme të deputetes Zhupa.

  1. Zonja në fjalë është votuar për të përfaqësuar në Parlament njerëzit që e kanë votuar apo për të bërë zhurmuesen në komision dhe për të kryer akte aspak qytetare?
  2. A i kanë hije një deputeteje aq më tepër një zonje akte të tilla të turpshme?
  3. Si mundet një grua të sulmojë një tjetër grua?
  4. Pse gjithmonë opozita në pamundësi për të paraqitur argumente në mbrojtje të akuzave që i adreson një qeveritari priret të përbaltë, dhunojë, shkatërrojë?
  5. Kjo është mënyra se si bëhet opozitë në Shqipëri?

Fatkeqësisht kjo është fytyra e vërtetë e të ashtuquajturës opozitë shqiptare. Konstruktiviteti është zvendësuar me destruktivitetin dhe etika me banalitetin, ndaj politika shqiptare vazhdon të lëngojë çdo ditë e më shumë.


Të fundit

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 humbje jete dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara,...

“Më dëgjo dhe më helmo”/ Bora dhe Donaldi tregojnë si e rregulluan raportin e tyre

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim një ndër çiftet më të komentuara të momentit. Ata u rikthyen sërish bashkë pas shkëputjes që patën dhe...

Parashikimi i motit, 2 Tetor 2022

Moti do të jetë me vranësira e reshje shiu në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira mesatare në juglindje. Temperaturat minimale...

Horoskopi ditor, 2 Tetor 2022

Dashi: Marrëdhëniet romantike me Bricjapin dhe Gaforren janë momentalisht në një situatë nervoze. Në aspektin profesional tani mund të jeni të zënë në punë, është...

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në transfertë Mallroca me një gol...

Lajme të tjera

Web TV