Myslim Murrizi zbulon kërkesën që i bëri Berisha: Më mori mbrëmë natën në telefon dhe…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka telefonuar mbrëmjen e së mërkurës në telefon ish-deputetin Myslim Murrizi dhe i ka kërkuar rikthimin në PD. Këtë e konfirmoi vetë Murrizi në një intervistë për emisionin Zona Zero në Top News, duke zbardhur dhe telefonatën me Berishën.

Lidhur me ftesën me Berishën për rikthimet në PD, Murrizi tha se ai, ndryshe nga Topalli apo Imami, është i përjashtuar nga PD, ndërsa ata nuk janë të përjashtuar.

“Unë jam i përjashtuar nga PD, kurse Topalli, Patozi, Imami nuk janë të përjashtuar nga PD, por janë larguar. Gaz Bardhi kërkonte 27 vota pro përjashtimit tim, pra të gjithë, edhe pse dy vetë kanë qenë kundër përjashtimit tim. Unë do të jem në Kuvendin e 30 Prillit. Sali Berisha më telefonoi mbrëmë dhe më kërkoi rikthimin, më tha je i mirëpritur në PD. Unë iu përgjigja pozitivisht, do të jem në Kuvendin e 30 Prillit.
Unë nuk i kam shitur aksionet e mia tek PD, m’i kanë grabitur.

Kam një kontribut nga data 8 Dhjetor i 90 në PD. Dy herë që kam qenë deputet, kam qenë në opozitë. Ndoshta jam i destinuar të jem deputet gjithmonë që është PD në opozitë, kur të jetë në pushtet ndoshta do jem në rrugën time.

E kam pyetur një herë Berishën dhe do e pyes prapë, se kush ia solli Bashën në PD, ndoshta e tregon pas 30 Prillit.” tha Murrizi për Zona Zero në Top News.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV