Bombardimet në Kiev i marrin jetën gazetares dhe producentes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mësohet se gazetarja Vera Giriç është vrarë në sulmin me raketa të djeshme në Kiev.

SipasThe Guardian” gazetarja dhe producentja e Radio Liberty Vera Girich vdiq si pasojë e një rakete ruse që goditi shtëpinë ku ajo jetonte në Kiev. Granatimet u kryen më 28 prill. Trupi i saj u gjet nën rrënojat mëngjesin e sotem.

Vira Gyrych filloi të punojë në zyrën e Kievit të Radio Svoboda më 1 shkurt 2018. Para kësaj, ajo ka punuar në kanalet kryesore televizive të Ukrainës.

Të fundit

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season,...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Tentativa për grabitje në fshatin Prush/ Autorët përleshën me efektivin

Tre personat e armatosur të cilët tentuan të vidhin me armë banesën e Gani Himës në fshatin Prush të Tiranës, patën përplasje me policinë,...

Lajme të tjera

Web TV