“Flirtim me finalen”/ Ja titujt kryesorë të shtypit sportiv për ditën e sotme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjysmëfinalet e UEFA Conference League, e ardhmja e stadiumit të Barcelonës apo mundësia e artë e Milanit për ‘Scudetto-n’ janë fokusi i disa prej gazetave më të njohura sportive në botë.

Ndërkohë këto janë disa prej titujve kryesorë të gazetave sportive:

Gazeta spanjolle “Sport” hapet me titullin: Nis “Camp Nou” i ri, me klubin katalanas që pritet të luajnë në një stadium tjetër sezonin e ardhshëm pasi impianti më i madh në Europë do i nënshtrohet një rikonstruktimi që do të jetë i gatshëm për blaugranat në sezonin 2023-24.

“Një transferim me kokë” shkruan prestigjozja “Marca” që flet për gjigantët spanjollë të Real Madrid që duket se janë gjithnjë e më pranë firmës me mbrojtësin gjerman të Chelsea, Toni Rudiger.

“AS” ka në fokus ish-fituesin e Topit të Artë, kroatin Luka Modric. “Modric përgjithmonë” shkruan e përditshmja spanjolle.

“Mundo Deportivo” flet për ish-trajnerin e Barcelonës Ronald Koeman duke cituar vetë holandezin në lidhje me trajnerin aktual të Barçës, Xavi Hernandez. “Kërkoj që Xavi të ketë respektin që unë se kisha” shkruan gazeta katalanase.

Francezja “L’Equipe” i ka kushtuar vëmendje të veçantë sfidës së mbrëmshme të skuadrës së Marseille kundër Feyenoord, e cila përfundoi me rezultatin 3-2 për Holandezët. “Ende gjallë” shkruan L’Equipe për gjysmëfinalen ku mbetet çdo gjë e hapur për ndeshjen e kthimit.

“Corriere dello Sport” hapet me titullin: “Mou, mund të realizohet”, duke iu referuar barazimit me vlerë të Romës ndaj skuadrës së Leicester në Angli.

“Milani i ri në parajsë” shkruan “La Gazzetta dello Sport”, me kuqezijntë të cilët e kanë sërish fatin në dorën e tyre për triumin në kampionat, por edhe me investimet e reja që pritet të zhvillohen.

Lexo edhe :  Arsenal kërkon transferimin e Declan Rice, West Ham kërkon shifrën marramendëse

Gazeta italiane “Tuttosport” hapet me titullin “Alarmi i Agnellit: Kujdes, Premier League i blen të gjithë”, me presidentin e Juventusit që ka njoftuar largimin e Dybalës në fund të sezonit, por duket se paralajmëron edhe ekipe të tjera italiane për largimin e yjeve të tyre nga Serie A.

E përditshmja sportive holandeze “Sportwereld” shkruan për suksesin e Feyenoord ndaj Marseille duke e titulluar: ‘Flirtim me finalen’. Ekipi holandez synon finalen e madhe të Conference League në Tiranë.

Të fundit

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas mediave të huaja. Pence, i cili...

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli u mbyt dje në lumin...

Lajme të tjera

Web TV