Bardhi ironizon Kuvendin e Berishës: Nuk paskan pasur qëllim rithemelimin, por riciklimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, ka ironizuar Kuvendin e thirrur nga Sali Berisha i cili po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve. Bardhi shkruan se Kuvendi nuk paska pasur si qëllim Rithemelimin, por riciklimin, duke ju referuar figurave që Berisha kishte rikthyer si ish-themelues të PD-së e bashkëpunëtor të ngushtë të dikurshëm të tij, si Jozefina Topalli.

Një koment thumbues, Bardhi e pati edhe për Evi Kokalarin, e cila mbajti një fjalim anti-amerikan në Kuvend, e cila e cilësoi administratën e Biden falëse.

‘Nuk paskan patur qëllim “rithemelimin”, por RICIKLIMIN! Përpara në çlirimim e Shtëpisë së Bardhë nga Presidenti Biden.’- shkruan Bardhi.


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV