test

Goditet me raketa qyteti i Odesës, raportohet për viktima dhe të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Guvernatori lokal, Maksym Marchenko ka raportuar për një sulm me raketa të ndodhur në qytetin e Odesës, deri më tani një 15 vjeçar ka mbetur i vrarë, ndërsa i plagosur ka mbetur një person tjetër.

Marchenko nuk dha shumë detaje nga ky sulm, ndërsa e dëmtuar ka mbetur një kishë ortodokse.

Odesa aktualisht është në shtetrrethim një ditor, ku vetëm ushtarët lejohen të largohen nga vendet e strehimit.

Sipas Sky News, autoritetet kishin frikë nga prania e agjentëve rusë, pasi sot shënohet përvjetori i një përplasjeje midis aktivistëve pro-rusë dhe pro-evropianë në qytet në vitin 2014, e cila shkaktoi 48 viktima dhe dhjetëra të plagosur nga përleshjet.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV