Kuvendi i Berishës e shkarkoi nga posti i kryetarit të grupit, flet Alibeaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Enkelejd Alibeaj ishte sot në myftininë e Elbasanit me rastin e festës së Fitër Bajramit. Alibeaj uroi të gjithë besimtarët myslimanë pas një muaji agjërim dhe sakrifice.

“Kjo është një ditë që ka shumë për ta vlerësuar, pas një muaji sakrifice”, tha ai.

I pyetur nga gazetarët për situatën e brendshme në Partinë Demokratike dhe shkarkimin e tij si kryetar i grupit parlamentar nga Kuvendi i 30 prillit, ai nuk preferoi të bëjë komente, duke kërkuar ta lënë jashtë politikën në një ditë të tillë.

“Në një ditë feste të tillë politikën ta lëmë jashtë. Në një ditë feste të tillë politikën ta lëmë jashtë. Është e udhës që në festa të tilla, në këto ditë t’i lëmë shqiptarët veçse të gëzojnë”, u shpreh demokrati.

Në myftinë e Elbasanit përpara tij ishte gjithashtu edhe deputeti Luçiano Boçi, i rreshtuar në krah të Sali Berishës. Ai tha për gazetarët se nuk ishte në dijeni të vizitës së Alibeajt.

“Sot është një ditë feste, për politikën flasim 364 ditë. Bashkimi është një proces, shpresa është proces. Të gjitha duhet t’i shërbejnë së bashku. Nuk jam në dijeni që Alibeaj do të vijë këtu, tani po e marr vesh nga ju. Do të isha i gëzuar që bashkë me zotin Alibeaj, bashkë me kryetarin të isha këtu”, tha ai.


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV