Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Përfundon mbledhja, Alibeaj: Deputetëve iu kërkova kriteret e Presidentit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas dy orësh diskutime ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PD. Para selisë blu, kryetari i Komanduar Enkelejd Alibeaj, tha pas mbledhjes në selinë blu se deputetët janë në të njëjtin mendim për të marrë pjesë në procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri, por duke theksuar se nuk duhet të përdoren prej tij.

Duke theksuar se mbledhja e sotme ishte informuese, Alibeaj deklaroi se u kërkoi deputetëve të paraqesin kriteret për profilin e Presidentit të ri, ndërsa bëri me dije se të hënën do të zhvillohet një tjetër mbledhje.

“Kjo ishte mbledhja e parë ku u diskutua për axhendën parlamentare. U diskutua për çështjen e komisioneve të posaçme që përbëjnë lëndë të parë për grupin opozitar. U diskutua edhe për presidentin. Dua të falenderoj të gjithë kolegët për sensin e përgjegjshmërisë për të përballur këtë lloj procesi që teston qasjen e PD. Secili deputet dha opinionin e vetë. Së pari në aspektin organizativ ne do kemi një mbledhje tjetër të hënë.

Do kemi dhe konsultim edhe me kryesinë e grupit parlamentar. Të gjithë deputetëve iu kërkua që në lidhje me këtë proces të zgjedhjes së presidentit të ofrojmë kriteret për president, si e imagjinojnë ata. Vlerat dhe virtytet që duhet të ketë qytetari i parë i vendit. Të marrin pjesë në proces, por të mos përdoremi. Marrja pjesë në proceset parlamentare është një detyrim kushtetues dhe ndaj zgjedhësve tanë. Është një detyrim që duhet t’ia përmbushim. Duke kërkuar që të sjellin në kushtet e normalitetit institucional, një pjesë të vogël të Presidentit. Ky ishte sensi i përgjegjësisë, që edhe për këtë proces, prezenca dhe pjesëmarrja jonë të jetë e tillë që të nderojnë aspiratat e njerëzve që na votojnë. Kurrësesi që të jemi fasadë. Në vijim të kësaj, secili nga kolegët, deri të dielën, janë të ftuar të japin sugjerimet e veta. Si e imagjinojmë ne se si do jetë Presidenti i ri. Vura re një sens përgjegjësie të madhe që ndanë 2 çështje, të mos jemi fasadë në këtë proces. Lidhur me komisionet u kërkova që të sugjerojnë”, tha mes të tjerash Alibeaj.

Lexo edhe :  Japonia prezanton pajisjen e parë 6G në botë: 20 herë më e shpejtë se 5G

Diskutimi në mbledhje është lidhur kryesisht me krizën e brendshme të PD. Ende nuk ka dakordësi mes palëve se si do të zgjidhet kjo krizë. Ndërkaq nesër është thirrur mbledhja e Këshillit Kombëtar për të diskutuar për negociatat për mbledhjen e presidentit të ri. I pyetur për këtë nga gazetari Juxhin Mustafaraj Alibeaj tha se nuk e njeh këtë mbledhje, duke bërë të qartë edhe njëherë qëndrimin e tij ndaj Komisionit të Rithemelimit.

Në fokus të diskutimeve në mbledhje ka qenë zgjedhje e Presidentit të ri dhe nëse opozita duhet të bëhet pjesë e këtij procesi apo jo. Disa prej deputetëve të pranishëm në këtë mbledhje pohuan se ishin dakord që të merrnin pjesë në procesin për zgjedhjen e Presidentit të ri, duke kërkuar kështu negociata me maxhorancën.

Të fundit

Beleri niset për Strasburg, Burgjet firmosin lejen shpërblyese

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka konfirmuar se Dhionisis (Alfred) Beleri, i cili vuan dënimin për më shumë se...

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Nga Roland Qafoku Prej një muaji me vulë. Prej 11 vitesh me dëshirë të madhe për të rrëzuar qeverinë. Prej po aq vitesh e pa...

Horoskopi 15 Korrik 2024, çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj

Dashi Do përballeni me një të papritur të cilën me zor do e zgjidhni. Në raportin dashuror mos jini negativ, pasi ky është një moment...

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike në vend. Kështu tha në një...

Lajme të tjera

Web TV