“Në Champions”/ Ja titujt kryesorë të shtypit sportiv për ditën e sotme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona ka arritur një fitore të pabesueshme në minutat e fundit të ndeshjes mbrëmjen e djeshme ndaj skuadrës së Real Betis duke siguruar kështu kualifikimin në fazën e grupeve të Champions League për sezonin e ardhshëm. Ndërkohë në botën e tenisit po lind një “Nadal” i ri në Madrid.

Ja disa nga titujt kryesorë të shtypit sportiv për ditën e sotme:

Gazeta spanjolle “Sport” hapet me titullin: “Në Champions”, me ekipin blaugranas të cilët duket se janë ringritur sërish pas ndeshjeve të fundit zhgënjyese në kampionat.

“Kalon Alcaraz” shkruan “Marca”. Tenisti spanjoll Carlos Alcaraz ka arritur të mposhtë Novak Djokovic duke arritur finalen e tij të parë në turnamentin e Madridit.

E përditshmja spanjolle “AS” e përshkruan tenistin Alcaraz si “Gjigant vrasës”.

“Estadio Deportivo” hapet me titullin “Pa zjarr”. Skuadra e Real Betis ishte e pafuqishme ndaj Barcelonës duke komplikuar kështu shanset e tyre për një kualifikim të mundshëm në zonën Champions.

Gazeta katalanase “Mundo Deportivo” flet për suksesin e ekipit të drejtuar nga Xavi me titullin: “Një vole në Champions”, duke iu referuar kështu goditjes fluturimthi të Jordi Albës që i dha fitoren blaugranasve.

“Pa fjalë” shkruan “Super” për barazimin pa gola në ndeshjen Athletic Bilbao-Valencia, ku asnjëra skuadër nuk arriti të zhbllokonte rezultatin.

Prestigjozja “L’Equipe” i kushton gjithë vëmendjen fitores së Nantes ndaj Nice në finalen e kupës së Francës. “Një triumf i verdhë” shkruan gazeta franceze.

E përditshmja italiane “La Gazzetta Sportiva” hapet me titullin “Pioli kërkon një tjetër magji”, me Milanin i cili synon të arrijë një tjetër fitore të rëndësishme për garën për titull mbrëmjen e sotme ku do të përballet me ekipin e Veronës në një transfertë aspak të lehtë.

Të fundit

Zbulohet titulli i filmit ku do të luajnë Olta dhe Luizi

Luizi dhe Olta aktualisht janë në xhirimet e filmit më të ri, në të cilin do jenë protagonistët kryesorë. Ditën...

“Ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur”/ Enno Bozdo: PD duhet të ndryshojë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enno Bozdo, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas rezultatit të zgjedhjeve vendore të 14 majit. Bozdo tha në një...

Elon Musk rikthehet më i fuqishëm se kurrë, shpallet sërish personi më i pasur në botë

Elon Musk, CEO i Tesla, SpaceX dhe Twitter, rifitoi titullin e personit më të pasur në botë, duke tejkaluar CEO-n e modës luksoze franceze,...

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme parashihen edhe javët dhe muajt...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

Lajme të tjera

Web TV