Aksidenti te “Rruga e Kavajës”, familjarët: Foshnja tre muajshe do të qëndrojë në…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjendje e stabilizuar, nuk ka përkeqësim, por as përmirësim të dukshëm për nënën e aksidentuar tre ditë më parë në Tiranë teksa po ecte me bashkëshortin dhe foshnjën e saj 3 muajshe te vijat e bardha. Një përmirësim të lehtë ka bashkëshorti i saj.

Autori i aksidentit, 39-vjeçari Ajas Sulejmani u largua nga vendi pas aksidentit dhe u arrestua pas 3 orësh nga policia në një spital privat. Nesër pritet që ai të dalë para gjykatës për masën e sigurisë.

Duke iu referuar burimeve zyrtare nga spitali i Traumës raportoi për “BalkanWeb” se gjendja e çiftit është e stabilizuar me diagnozë politraumë.

“Gruaja ndodhet në gjendje më të rëndë. Nuk ka pasur përkeqësim dhe as përmirësim. Dje ka lënë spitalin dhe foshnja e çiftit, e cila ka pasur vetëm një dëmtim të lehtë të syrit pa pasoja. Çifti ka dalë nga reanimacioni dhe ndodhen në një dhomë së bashku dhe foshnja do të qëndrojë me ta. Gruaja është përmendur vetëm ditën djeshme dhe ka kërkuar vajzën e vogël”, tha gazetari Çelmeta.
39-vjeçari Ajas Sulejmani rezultoi i shoqëruar disa herë nga policia për thyerje të rregullave të qarkullimit, ka pasur gjoba, por jo pezullim të patentës.

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV