Do celebroheshin në një ditë, motrat martohen gabimisht me dhëndrin e njëra-tjetrës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy motra që do të zhvillonin ceremonitë e martesës në një ditë raportohet se kanë ngatërruar dhëndrat e tyre në Indi.

E përditshmja britanike Metro shkruante se Nikita duhet të martohej me një burrë të quajtur Bhola, kurse motra e saj Karishma duhet të martohej me Ganesh.

Shumë miq e familjarë ishin mbledhur për ceremoninë e mbrëmjes në fshatin Aslana në shtetin indian të Madhya Pradesh. Por ceremonia u zhyt në errësirë prej një ndërprerjeje të papritur të energjisë elektrike.

Gjatë kaosit që vijoi, palët në martesë dhe të ftuarit silleshin rrotull në errësirën që kishte mbuluar ndërtesën. Kur u bë e qartë se energjia elektrike nuk do të rikthehej së shpejti, prifti vendosi të vijonte procedurën për të mbyllur ‘ditën e tij të punës’.

Por pa e ditur Nikita e Karishma kishin ndërruar karriget. Vajzat ishin veshur me fustanet e ngjashme të kuqe dhe vellot e luleve i errësonin fytyrën.

E përditshmja britanike Independent raportonte: “Disa rituale të para-martesës u kryen prej tyre me partnerin e gabuar dhe familjarët e kuptuan gabimin”.

Dora e njërës nuse iu dha dhëndrit të gabuar prej errësirës. Ndërprerjet e energjisë po bëhen të zakonshme të fshatrat indiane. Mediat vendase shtonin se ngatërresa nisi pasi babai i vajzave Rameshlal Railot, organizoi martesën madhore si për djalin ashtu dhe tre bijat e tij.

Railot e përshkruante ndërprerjen e energjisë si një ‘turpërim’ por shtoi i lehtësuar se gabimi i ishte kuptuar para çiftet e gabuara të këmbenin premtimet e martesës. Nuk është e qartë nëse vajzat i njihnin burrat me të cilat po martoheshin, shkruanin mediat vendase.

Temperaturat e larta në Indi kanë shkaktuar një rritje të kërkesës për energji dhe disa kompani kanë ndërprerë energjinë si një reagim ndaj situatës.

Të fundit

E rëndë/ Të shtëna me armë në një plazh, raportohet për një viktimë dhe disa të plagosur

Informacionet e para flasin për një përplasje të armatosur mes të huajve jashtë një supermarketi Një përleshje e armatosur ka...

A po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të indianëve amerikanë që është sinonim...

Më pak se 30% duan që Berisha të jetë kandidat për kryeministër

Nga EDUARD ZALOSHNJA Me përkufizim, sondazhet online të portaleve nuk përfaqësojnë opinionin publik të një vendi – ato përfaqësojnë përafërsisht opinionin e audiencës së tyre....

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me një atmosferë festive nga Aeroporti...

GJKKO liron nga qelia biznesmenin e njohur (Emri)

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë të biznesmenit Ervis Lame nga "arrest në burg" në "arrest shtëpie". Ervis Lame u...

Lajme të tjera

Web TV