3-vjeçarja u var në dritaren e katit të tetë/ Burri ‘hero’ shmang tragjedinë (Video)

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Një tragjedi e rëndë është shmangur ditën e sotme, teksa një burë ‘hero’ ka shpëtuar një 3-vjeçare që rrezikonte të binte nga kati i tetë i një pallati.

Ngjarja ka ndodhur në Nur-sultan, kryeqytetin e Kazakistanit, ku vajza e mitur duke luajtur ishte varur nga dritarja e banesës së saj, duke rrezikuar të binte.  Shumë njerëz u grumbulluan poshtë dritares ku 3-vjeçarja qëndronte e varur, por askush nuk po ndërhynte për ta shpëtuar atë.

37-vjeçari Sabit Shontakbaev, dhe një miku i tij që po shkonin në punë vërejtën vogëlushen në pragun e dritares dhe menjëherë trokitën në hyrjen e apartamentit poshtë dritares ku ishte fëmija. Babai i katër fëmijëve arriti të gjendej në pjesën e jashtme poshtë fëmijës, duke arritur ta kapte atë dhe t’i shpëtonte jetën.

3-vjeçarja ishte lënë  vetëm në shtëpi dhe kishte përdorur jastëkë për tu ngjitur në dritare, nga ku kishte rrëshqitur gabimisht dhe kishte përfunduar e varur.


Të fundit

Kryeministri holandez zbulon prapaskenën: Gati u rrahëm fizikisht me Ramën në Sofje

Kryeministri holandez, Mark Rutte në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, tregoi një episod kur të...

Gati “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Presidenti Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia do të përgjigjet në të njëjtën mënyrë nëse NATO do të vendoste trupa dhe infrastrukturë ushtarake në...

Përmbysje spektakolare nga Novak Djokovic, serbi zgjohet dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Novak Djokovic dëshmoi edhe një herë se ka ‘shtatë jetë’ brenda katër mureve të Wimbledonit . Në fitoren e tij të njëzet e gjashtë...

Tjetër atentat misterioz/ Miku miliarder i Putin gjendet i pajetë në pishinën e banesës

Një biznesmen multi-milioner rus është qëlluar për vdekje në rezidencën e tij, elita e fundit me lidhje me gjigantin energjetik Gazprom që ka vdekur...

Lajme të tjera

Web TV