Dalin pamjet e rënda/ Ushtarët rusë qëllojnë mbi civilë të paarmatosur (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa lufta në Ukrainë vazhdon, edhe krimet e tmerrshme për të cilët ushtarët rusë akuzohen vazhdojnë të shtohen.

Së fundmi, tabloidi britanik “The Sun”, ka publikuar një video ku duken dy ushtarë rus që vrasin dy civilë ukrainas të paarmatosur pasi u kërkuan cigare. Pamjet janë regjistruar nga një kamera sigurie në një stacion metroje në Kiev, ndërsa ato datojnë më 16 mars.

Ushtarët rusë u afrohen fillimisht civilëve dhe sipas “The Sun” u kërkojnë cigare. Pas përfundimit të bisedës mes tyre, 2 burrat ukrainas vazhdojnë rrugën e tyre qetësisht, ndërsa ushtarët rusë nxjerrin armët dhe i qëllojnë me një breshëri plumbash duke lënë të vdekur në vend njërin prej tyre dhe duke plagosur tjetrin. Burri i plagosur shihet teksa përpiqet të ndalojë rrjedhjen e gjakut duke lidhur plagën, por fatkeqësisht pa sukses pasi ai vdes nga gjakderdhja e tepërt.

Të fundit

Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, vdesin dy vajza, plagoset rëndë shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën dy vajza dhe është plagosur rëndë shoferi...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Lajme të tjera

Web TV