“90 minuta deri në jetë a vdekje”/ Titujt kryesorë sportivë për ditën e sotme

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Fundi i kampionateve dhe ndeshjet vendimtare për objektivat e skuadrave të caktuara ishin në fokus të gazetave kryesore sportive.

Për me tepër ndiqni titujt kryesorë të mediave sportive:

“Nënkampion” shkruan “SPORT” për Barcelonën që konsolidon vendin e dytë në La Liga pas barazimit me Getafen 0-0.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy

“Pikë argjendi” e quan “Mundo Deportivo” barazimin e Barcelonës, rezultat ky që u siguroi atyre vendin e dytë në kampionat.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy

“90 minuta deri në jetë a vdekje” shkruan “MARCA” mbi barazim e Cadiz me Real Madrid, me vendasit që do të luftojnë për mbijetesë ndeshjen e fundit.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy

“Buzëqeshje dhe lot” është titulli kryesor i “AS”, duke ju referuar ndeshjeve të javës së 37 në La Liga ku Sociedad, Betis, Sevilla dhe Atletico Madrid siguruan pjesëmarrjen e tyre në kompeticionet europiane ndërsa Levante dhe Alaves përfunduan në Secunda Division.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy

“30 ndeshje, 30 fitore”, është titulli i “L’Esportiu” për fitoren e titullit absolut nga ekipi i femrave të Barcelonës pa asnjë humbe apo barazim të vetëm.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy

“La Gazeta dello Sport” shkruan për garën e titullit kampion në Itali ku fitorja e Interit shtyu festën e Milanit në ndeshjen e fundit me titullin: “Deri në golin e  fundit”.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy

“Daily Sport Express” shkruan për barazimin e Manchester City-t ndaj West Ham dhe mban titull kryesor: “Ju lutem, nuk duam një tjetër Sergiodrama”! Kjo pasi dhe vetë Guardiola nuk dëshiron përsëritjen e një skenari si ai i vitit 2012 kur Aguero vendosi ndeshjen ndaj QPR dhe fitoren e titullin në minutat e fundit.

Estas son las portadas de la prensa deportiva de hoy


Të fundit

Gati “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Presidenti Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia do të përgjigjet në të njëjtën mënyrë nëse NATO do të vendoste...

Përmbysje spektakolare nga Novak Djokovic, serbi zgjohet dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Novak Djokovic dëshmoi edhe një herë se ka ‘shtatë jetë’ brenda katër mureve të Wimbledonit . Në fitoren e tij të njëzet e gjashtë...

Tjetër atentat misterioz/ Miku miliarder i Putin gjendet i pajetë në pishinën e banesës

Një biznesmen multi-milioner rus është qëlluar për vdekje në rezidencën e tij, elita e fundit me lidhje me gjigantin energjetik Gazprom që ka vdekur...

Shqiptarët e Kosovës shokohen nga çmimet e shtëpive në Durrës: S’ka më 10€ nata!

Çmimet e apartamenteve me qira në Durrës për këtë sezon veror kanë ndryshuar dhe janë rritur ndjeshëm. Bëhet fjalë për një rritje prej 15%-20%...

Lajme të tjera

Web TV