Dështon raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit, nuk depozitohet asnjë kandidaturë

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Procesi për zgjedhjen e presidentit të ri ka shkaktuar debate dhe diskutime të shumta gjatë javëve të fundit.

Kuvendi u mbledh këtë të hënë, në orën 17:00 për të folur për procesin për zgjedhjen e presidentit të ri.

Në fjalën e saj në Kuvend, Klotilda Bushka tha se nuk është depozituar asnjë kandidaturë.

Në këtë mënyrë mbledhja e thirrur është zhvilluar shumë shkurt, ndërsa kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla njoftoi se të martën do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve.

Konferenca do të mbahet në orën 10:00.


Të fundit

Berisha e pret për protestë/ Nard Ndoka çel sezonin turistik dhe merr rreze dielli

Protesta e 7 korrikut është kryefjala në Partinë Demokratike dhe të gjithë demokratët po përgatiten për një tubim që...

“Të pi një kafe lali me babin”/ Publikohen për herë të parë mesazhet e Martinit me…

Janë publikuar për herë të parë në media mesazhet që Martin Çeço i ka dërguar Tina Pajollarit, vajzës që ai mendonte se ishte punonjësja...

Kryeministri holandez zbulon prapaskenën: Gati u rrahëm fizikisht me Ramën në Sofje

Kryeministri holandez, Mark Rutte në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, tregoi një episod kur të dy gati sa nuk ishin...

Gati “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Presidenti Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia do të përgjigjet në të njëjtën mënyrë nëse NATO do të vendoste trupa dhe infrastrukturë ushtarake në...

Përmbysje spektakolare nga Novak Djokovic, serbi zgjohet dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Novak Djokovic dëshmoi edhe një herë se ka ‘shtatë jetë’ brenda katër mureve të Wimbledonit . Në fitoren e tij të njëzet e gjashtë...

Lajme të tjera

Web TV