Armand Duka dhe Erion Veliaj i japin dorën njëri-tjetrit, ja çfarë i bëri bashkë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në sheshin “Skënderbej” është zhvilluar ceremonia e prezantimit të trofeut të Conference League, ku qytetarët do të kenë mundësinë për të bërë një foto përpara se ky trofe t’i dorëzohet ekipit fitues në stadiumin “Air Albania” mbrëmjen e të mërkurës.

Prezantimi i trofeut ka bërë bashkë për herë të parë Presidentin e FSHF-së Armand Duka dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj.

Përplasja mes Veliajt dhe Dukës e ka zanafillën përpara zgjedhjeve për kreun e FSHF-së, ku Armand Duka garoi dhe fitoi mandatin e 6-të. Kryebashkiaku Veliaj e sulmoi hapur kreun e FSHF-së, duke e akuzuar se nuk ka bërë asgjë për futbollin shqiptar, teksa i kërkoi edhe të heqë dorë nga kandidimi.

Gjithashtu Veliaj mbështeti hapur edhe kundërshtarin e Dukës, gazetarin Dritan Shakohoxha, por ky i fundit u tërhoq nga kandidimi para votimit, duke bërë që në garë të ishin vetëm Sulejman Starova dhe Armand Duka, me këtë të fundit që fitoi bindshëm.

Nuk dihet nëse marrëdhëniet mes të dyve janë përmirësuar, pasi përpara ceremonisë së sotme, ata ia kanë dhënë dorën njëri tjetrit dhe kanë bërë foto bashkë.

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Gazment Bardhi: Si lindi platforma për bashkimin e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “Now" me Erla Mëhillin, foli për propozimin e tij për një...

Escobar e Lajçak “zbarkojnë” në Prishtinë, nis takimi me kryeministrin Kurti

Në ndërtesën e Qeverisë ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari...

“Kosova nuk është Serbi”/ Deputetja britanike: Qytetarët në veri po kërcënohen

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, pas tensioneve në veri me serbët. Kearns, e cila është edhe kryetare e Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV