Qëll*i 6 herë dhe vrapoi/ Momenti kur polici ekzekut*on kolegun në komisariat!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dalin pamjet e vrasjes së efektivit të policisë Çaush Saliasi mbrëmjen e djeshme në ambientet e komisariatit nr. 3 në Tiranë.

Në videon e marrë nga Euronews Albania nga kamerat e sigurisë duken autori dhe viktima që qëndrojnë brenda në komisariat bashkë me kolegët e tyre.

Fillimisht autori Ludian Zaimi shihet në fund të sallës ndërkohë që viktima është pranë derës. Nga lëvizjet e trupit duke se ka komunikim mes tyre dhe situata është e qetë.

Pas disa sekondash Zaimi nis të afrohet drejt derës ngadalë teksa ndalet në tryezën e koleges së tij që qëndron e ulur në sallë.

Në atë kohë viktima del jashtë dhe ulet në shkallët e godinës duke biseduar me një tjetër koleg.

Dalëngadalë atyre u bashkohet edhe autori i cili papritur nxjerr armën e shërbimit dhe nis të qëllojë në drejtim të Saliasit.

Ky i fundit zvarritet brenda godinës duke tentuar të mbyllë derën me këmbë për t’i shpëtuar plumbave por autori e shtyn derën disa herë dhe qëllon sërish.

Kolegu që ndodhet jashtë godinës vë duart në kokë, ndërsa të tjerët largohen nga dera nga frika për shkak se të shtënat nuk ndalojnë.

Pasi kryen vrasjen autori largohet me vrap në drejtim të rrugës kryesore. Zaimi qëlloi me 6 plumba ndaj Saliasit dhe u ndalua nga kolegët teksa përpiqej të largohej nga komisariati.

Të fundit

Paralajmërimi i ekspertëve: Mos hani kurrë këto katër ushqime

Ndoshta duhet të mendoni dy herë, herën tjetër kur blini diçka nga supermarketi. Ekspertët e sigurisë ushqimore kanë zbuluar katër...

Yjet dhe dashuria/ Pse ju do, sipas shenjave të Horoskopit

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ju ka marrë partneri juaj? Përtej kimisë, romancës, dashurisë, tërheqjes që ekzistonte patjetër mes jush, për të qenë bashkë...

Zyrtare/ Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në 6 shtete dhe 3 kontinente

Kupa e Botës 2030 do të jetë thelbësisht e ndryshme nga të gjitha të mëparshmet. Duke përfituar nga festimi i 100-vjetorit të turneut (filloi...

“Nuk ndryshon norma bazë e interesit”/ Sejko: Ekonomia shqiptare ka vijuar të rritet

Guvernatori i Banksës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi se norma bazë e interesit nuk do të ndryshojë. Gjatë një konference për mediat, Sejko u shpreh...

Sabatini: “Tare ishte një intelektual dhe dominues, Lazio humbi shumë me largimin e tij”

Igli Tare i dha fund aventurës së tij te Lazio verën e kaluar, pas mosmarrëveshjeve të shumta me trajnerin Sarri, teksa presidenti Lotito në...

Lajme të tjera

Web TV