test

Mekanikun gjithmonë me vete/ “SIGAL UNIQA AUTOSOS”, me ju në çdo rrugë të Europës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ju ka ndodhur ndonjëherë të mbeteni me automjetin tuaj jashtë funksionit, në mes të katër rrugëve, në një vend të panjohur e ku askush nuk ju vjen dot në ndihmë?

Të gjithë e kemi një histori të tillë. Për më tepër kur ndodhemi jashtë vendit.

Por nëse më parë një ngjarje e tillë do shkaktonte panik dhe ankth, sot çdo gjë është ndryshe.

Falë “SIGAL UNIQA AutoSOS”, shërbimi më i ri i hedhur në treg nga kompania më e madhe e sigurimeve SIGAL UNIQA Group Austria, ju do të keni gjithmonë me vete një mekanik. 

Për çdo problem me automjetin tuaj, në rajon dhe në Europë, mjafton një telefonatë dhe në pak minuta “SIGAL UNIQA AutoSOS” u vjen në ndihmë menjëherë.

Po. Po! Kjo është risia më e fundit nga SIGAL UNIQA që vjen për herë të parë në Shqipëri falë bashkëpunimit me “EuropAssistance”, kompania lider në Europë që u shërben rreth 300 milionë klientëve 24 orë në ditë, 365 ditë të vitit.

“Kompanitë e sigurimeve kanë një mision të rëndësishëm. Ato jo thjesht arkëtojnë prime e paguajnë dëme por ato janë në misionin dhe shërbimin e qytetarëve. SIGAL UNIQA Group Austria është kompania që ka qenë gjithmonë pranë tyre.

Përveç botës digjitale, “Audiobooks”, me 300 libra të hedhur dhe që mund të dëgjohen nga të gjithë. “TeleShëndet” është një platformë tjetër, e cila në 24 orë ju mund të keni mjekun me vete. “Shqipëria LIVE” është një platformë tjetër ku në 24 orë mund të shikoni thuajse të gjitha qytetet e Shqipërisë. “AutoAsistenca”, e cila është një shërbim i ri, i sapofutur në territorin e Shqipërisë dhe që ju vjen në ndihmë të gjithë drejtuesve të automjeteve, jo vetëm në Shqipëri por në të gjithë Europën”, shprehet Avni Ponari, themelues dhe CEO SIGAL UNIQA Group Austria.

Lexo edhe :  “Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Por çfarë shërbimesh ofron “SIGAL UNIQA AutoSOS”?

  1. Qendër Kontakti 24 orë të ditës në 7 ditë të javës, e cila ofron shërbim informacioni dhe organizimin e shërbimeve të ndihmës. Këshilla teknike për mjetin, vendndodhjen e serviseve apo adresa te tjera te domosdoshme ne rast emergjence
  2. Shërbim karroatreci
  3. Riparim në vend
  4. Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti
  5. Parkim
  6. Akomodimi në hotel
  7. Riatdhesim ose vazhdim i udhetimit drejt destinacionit

 

Ky lloj shërbimi mundësohet për periudha 1 mujore ose 1-vjeçare në varësi të nevojave të klientit. Ndërsa SIGAL UNIQA Group Austria  e ofron këtë shërbim FALAS për klientët e saj, në rastet kur blejnë pranë SIGAL-it Siguracionin Karton Jeshil apo KASKO me mbulim për jashtë Shqipërisë.

 

Zgjdhni mbulimin që i përshatet nevojave tuaja për të qenë të qetë dhe të sigurtë në çdo udhëtim tuajin jashtë Shqipërisë

Rrugë të mbarë me “SIGAL UNIQA AUTOSOS”

 

Për më shumë informacion:

e-mail: info@uniqa.al

Whatsapp: +355 68 606 2829

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV