Makina del nga rruga, aksidentohen tre turistë amerikanë në Gjirokastër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak më parë në aksin rural në afërsi të tunelit pranë rrugës së re Kardhiq-Delvinë, teksa po iknin për në Sarandë nga Ura e Kardhiqit. Raportohet se një makinë ka dalë nga rruga.

Ndërkohë mësohet se ka dëme në njerëz dhe materiale. Në makinë kanë qenë tre turistë amerikanë, të cilët kanë thyer gjymtyrët, por janë jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se ata kanë ngatërruar rrugën. Ndërkohë, në vendngjarje janë nisur policia rrugore dhe autombulanca.


Të fundit

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Lajme të tjera

Web TV