“Nuk ka dyshime për këtë vit”, Messi tregon se kush e meriton “Topin e Artë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas Lionel Messit, Karim Benzema e meriton që ta fitojë “Topin e Artë” këtë vit.

Rreth asaj se kush do ta fitojë këtë trofe të çmuar, argjentinasi tha se nuk ka dyshime.

“Mendoj se nuk ka dyshime. Është shumë e qartë se Benzema pati një vit spektakolar. Në Ligën e Kampionëve ishte kyç, që nga e 16-ta e tutje në të gjitha ndeshjet”, tha Messi për “TyC Sports”.

Shumë njohës të futbollit ndajnë mendimin e njëjtë me Messin, teksa mbetet të shihet në fund se kush do të shpallet si më i miri për këtë vit.

Të fundit

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Sa njerëz në botë festojnë ditëlindjen më 29 shkurt?

Rreth 0.27 për qind e popullsisë së botës feston ditëlindjen sot, më 29 shkurt. Edhe pse ky mund të duket si një numër i vogël,...

UEFA dënon Bayern Mynihun, gjobë dhe një ndeshje pa tifozë

Komiteti i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s ka qenë shumë i ashpër në vendimet e fundit disiplinore, sidomos me dy skuadra, Bayern Munich...

‘Do dal me kokën lart’/ Ledjona tregon arsyet pse duhet të fitojë BBV

Ledjona nuk do t’i shkelë parimet në shtëpinë e “Big Brother Vip” dhe kjo është sipas saj një nga cilësitë që duhet të ketë...

Lajme të tjera

Web TV