test

“Fundi i liderit është afër”, raporti amerikan zbulon gjendjen shëndetësore të Putinit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të shumta kanë qenë diskutimet rreth gjendjes shëndetësore të presidentit rus, Vladimir Putin.

Së fundmi një raport amerikan ka hedhur dyshime të reja lidhur me trajtimin e Putin për kancerin.

Zyrtarë të lartë të Brendshëm të Kremlinit ka thënë se për liderin rus, fundi është afër. Por nga ana tjetër zyrtarë të rangut të lartë paralajmërojnë se vdekja e tij do të shkaktonte kaos.

Në raportin e klasifikuar thuhet se Putin në muajin prill iu nënshtrua trajtimit të kancerit.

Është përfolur prej kohësh se Putini ka qenë duke luftuar me probleme shëndetësore si kanceri dhe Parkinson.

Tre shefat e spiunazhit, Drejtori i Inteligjencës Kombëtare, Forca Ajrore e SHBA-së dhe Agjencia e Inteligjencës së Mbrojtjes, pohojnë se raporti i fundit i inteligjencës mbi shëndetin e Putinit tregon se ka shqetësime për paranojën e Putinit për të mbajtur pushtetin.

Një drejtues i lartë i Forcave Ajrore u shpreh: A është Putin i sëmurë? Absolutisht. Por ne nuk duhet të lejojmë që pritja për vdekjen e tij të nxisë veprime proaktive nga ana jonë. Një vakum pushteti pas Putinit mund të jetë shumë i rrezikshëm për botën.

Kremlini nuk ka komentuar mbi operacionin e supozuar të kancerit, por këmbëngul se Putin është në gjendje të mirë shëndetësore.

Fundjavën e kaluar, Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov hodhi poshtë zërat për shëndetin e keq të Putinit

Të fundit

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai largohet me 60 miliardë dollarë....

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Sot Kurban Bajrami, Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët: Sakrificën në emër të besimit

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nikolla shprehet ndër të tjera që sakrificën në emër...

Ishin përgatitur për të sulmuar shqiptarët, 50 tifozë italianë bien në prangat e policisë

Rreth 50 tifozë italianë janë arrestuar ditën e djeshme, përpara ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Kampionatin Europian të futbollit. Gazeta gjermane Bild...

Lajme të tjera

Web TV