Gazetari ukrainas zë ngushtë Lavrovin për krizën humanitare: Çfarë mallrash keni vjedhur?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov zhvilloi të mërkurën një vizitë në Turqi për të diskutuar mbi krijimin e korridoreve të sigurta për eksportet e grurit ukrainas.

Lavrov u gjend përballë një gazetari ukrainas i cili e pyeti rreth çështjes së eksporteve të grurit: “Përveç drithërave, çfarë mallrash keni vjedhur në Ukraina dhe kujt ia keni shitur?”, pyeti gazetari Muslim Umerov.

Nga ana e tij Lavrov , duke buzëqeshur tha: “Ju ukrainasit jeni gjithmonë të shqetësuar për këtë situatë dhe mendoni se të gjithë mendojnë kështu”.

Ndërkohë presidenti ukrainas, Volodymir Zelensky, tha se beteja për qytetin lindor të  Sievierodonetsk do të vendosë për fatin e Donbasit dhe po sheh ndoshta luftimet më të vështira që nga fillimi i pushtimit rus

Të fundit

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardshme

Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të qëndrueshme atmosferike si pasojë e...

“62 fraktura në kokë”/ Robert Aliaj kujton tmerrin gjatë emigrimit në Greqi

Robert Aliaj Dragot, banori i ri i “Ferma VIP” ka folur për herë të parë për jetën e tij si emigrant në Greqi. Ai tha...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke dhënë një ide se si...

OBSH publikon shifra alarmante: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Takimi i Ramës në Athinë/ Mitsotakis: Totalisht privat, s’kishim pse ta ndalonim

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për gazetën Macedonia tis Kyriakis” ku mes të tjerash, ka folur edhe për zhvillimet më të...

Lajme të tjera

Web TV