Rama publikon pamje nga samiti në Greqi, takon kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë, këtë të premte, në Samitin e SEECP, që po mbahet në Greqi.

Rama publikon në “Facebook” pamjet e para nga nisja e samitit, ku takohet me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

“Selanik – Në samitin e SEECP (procesi i bashkëpunimit të Europës Juglindore) me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Greqisë, Kyriakos Mitsotakis🇦🇱🤝🇬🇷”, shkruan Rama.


Të fundit

Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

Të martën, Princesha e Uellsit, 41 vjeçe, udhëtoi në qytetin verior anglez të Leeds për të folur me vendasit...

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara për ndërtimin e portit tregtar...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Lajme të tjera

Web TV