“Nuk kthehemi më”/ Ukraina përgjon telefonatën prekëse të ushtarit rus me të ëmën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtoria kryesore e Inteligjencës e Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës ka deklaruar përmes një njoftimi në Telegram se ushtarët rusë i kanë humbur tashmë shpresat për të dalë të gjallë nga lufta.

Sipas Ukrinform, ky raport vjen pasi një pjesëtar i forcave të armatosura të Rusisë, është përgjuar duke folur në telefon me nënën e tij dhe duke i treguar për shanset e pakta që kanë për mbijetesë.

“Po na dërgojnë të luftojmë. Jemi 20 veta. Nuk ka asnjë ndryshim nëse je i pari apo i dyti. Ne do të shkojmë atje për të vdekur. Aty është një batalion dhe ne jemi vetëm 20. Të gjithë jemi pajtuar me faktin që nëse shkojmë atje, nuk kthehemi më”- dëgjohet të thotë ai.

Në fund, ushtari rus thotë se po mendon të arratiset, teksa shprehet se një ditë do të dalë në dritë çdo gjë që ata bënë në Ukrainë.

Inteligjenca ukrainase më herët përgjoi një telefonatë midis pushtuesve rusë, në të cilën ata po shpikin mënyra të reja për t’iu shmangur pjesëmarrjes në luftën në Ukrainë.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV