“Çfarë figure nga Italia”/ Titujt kryesorë sportivë për ditën e sotme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rezultatet e kombëtareve në “Uefa Nations League” dhe merkato e klubeve kryesore europiane janë në fokusin e gazetave më të njohura sportive.

Më poshtë titujt kryesorë të tyre.

“SPORT” e vendos fokusin tek merkato e Barcelonës dhe objektivat e saj, ku zbulohen edhe planet B, të katalanasve. “Koulibaly-Di Maria janë alternativat” është titulli kryesor i gazetës spanjolle.

Prima Pagina Sport 15/06/2022

Edhe “Mundo Deportivo” shkruan për merkaton e blaugranasve, kryesisht për objektivin Kounde për të cilin vendos titullin: “Barcelona, zgjedhja e parë”.

Prima Pagina Mundo Deportivo 15/06/2022

“Marca” ka në faqen e parë Tchouameni, blerjen më të re të Real Madrid, i cili rrëfeu: “Mbappe më ftoi të shkoja tek PSG”.

Prima Pagina Marca 15/06/2022

“Mbappe më ka kuptuar”, është titulli kryesor i “AS”, që gjithashtu ka në fokus intervistën e Tchouameni dhe tratativën e tij me PSG, para kalimit tek Madrilenët.

Prima Pagina AS 15/06/2022

“Duhet të gjejmë një ligj të kundërt sportiv” është titulli i “L’Esportiu”, e cila i kushton faqen e parë intervistës së UFEC, Gerard Esteva.

Prima Pagina L'Esportiu 15/06/2022

“L’Equipe” i kushton faqen e parë futbollistes së PSG, Kheira Hamraoui e cila rrëfen vështirësitë në jetë dhe momentin më delikat kur u rrah me shufër hekuri. “Mendova se do të ngelesha atje” u shpreh ajo, që është njëkohësisht titulli kryesor i prestigjozes franceze.

Prima Pagina L'Equipe 15/06/2022

“Goditësit dhe të përplasurit” është titulli i “Mirror Sport”, që nuk kishte sesi ta kalonte pa vënë në fokus humbjen shokuese të Anglise 0-4 ndaj Hungarisë në Nations League mbrëmjen e djeshme. “Tre Luanët” morën një humbje shokuese, ndërsa hungarezët një fitorë historike.

Prima Pagina Mirror Sport 15/06/2022

Edhe shtypi Italian, përveç merkatos vë theksin tek humbja befasuese e Italisë më rezultatin 5-2 ndaj Gjermanisë.

“Italia çfarë figure”, është titulli i “La Gazzeta dello Sport”, e cila kritikon paraqitjen e kombëtares azure, në atë humbje katastrofike.

Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 15/06/2022

Po ashtu, edhe “Corriere dello Sport”, faqen e parë ja kushtojn humbjes dramatike, për të cilën shkruan: “Jashtë testit”

Lexo edhe :  VIDEO/ Mbrojtësi i Uruguait shpërthen pas eliminimit: "Janë një tufë hajdutash"

Prima Pagina Corriere dello Sport 15/06/2022

Ndërkohë, e përditshmja torineze “Tuttosport” ka në fokus merkaton e Juventusit dhe objektivin Koulibaly, për të cilin shkruan: “Koulibaly-Juve, çelësi është Demiral”.

Prima Pagina Tuttosport 15/06/2022


Të fundit

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të organizuar nga Bashkia e Tiranës,...

Lajmi i fundit/ Ndërron jetë tragjikisht në fushë futbollisti 16-vjeçar i Trepça ’89

Një ngjarje e rëndë, por edhe e hidhur për futbollin kosovar ka ndodhur këtë të shtunë. Një lojtar junior i Trepça ’89 është ndar...

Lajme të tjera

Web TV