Nga Milano në Romë për dy orë, policia italiane transporton organe me Lamborghini

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë, me protagonistë disa policë heronj ka ndodhur në Itali.

Karabinierët duhet të transportonin një veshkë nga spitali Niguarda, i ndodhur në Milano, për në Lacio, Romë, ku do kryhej një transplanto urgjent.

Nëse në një situatë të zakonshme do të përdorej një helikopter për të mbërritur sa më shpejt, policët përdorën një makinë sportive Lamborghini, e cila përshkoi mbi 600 km në dy orë, me një shpejtësi prej rreth 300 km/orë. Arsyeja pse u zgjodh kjo mënyrë transporti ishte për të lënë të lirë helikopterët, në rast të ndonjë ngjarjeje të rëndë dhe të papritur.

Në fund, operacioni për transplantin e organit rezultoi i suksesshëm, falë dhe punës së efektivëve, të cilët u cilësuan nga të gjithë si heronj.


Të fundit

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë agjencitë e inteligjencës amerikane. Megjithatë,...

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por kishte disa problem për të...

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme...

Lajme të tjera

Web TV