Falsifikuan rezultatin në 2 qendra votimi, të arrestuarit: E kemi bërë nga lodhja, nuk…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

6 persona janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi akuzohen se kanë falsifikuar rezultatin në dy qendra numërimi në Elbasan. Të gjithë janë numërues në një KZAZ, përfaqësues të Partisë Demokratike, Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Janë arrestuar Erald Karriqi, Ylli Kuka, Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku dhe Olgert Alla. Ndërsa janë në kërkim Oltion Bajrami, dhe Eduart Zito. Në dëshminë e tyre para grupi të hetimit, ato kanë deklaruar se gabimi është kryer nga lodhja dhe nga pakujdesia. Sipas tyre gabimi nuk ishte i qëllimshëm, dhe se nuk kishin interes për ndryshim rezultati.

‘Unë nuk di të them si është bërë ky ndryshim votash në këtë tabelë rezultati të kësaj kutie votimi, mendoj se do te jetë bërë gabim nga lodhja pasi nuk ka patur asnjë interes për ndryshimin e rezultatit.’- ka deklaruar Ylli Kuka.

Të fundit

Titulli kampion “çështje” e kryer, Inzaghi i beson Asllanit në rotacionin e Serie A

9 pikë plus vendit të dytë, për më tepër me një ndeshje më pak, shifra këto që i japin...

E gjithë familja Meta e dyshuar! Zbardhen detaje të reja nga krimi horror në Durrës

Shtatë persona janë shoqëruar në polici në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës ku 19-veçarja Hygerta Meta dyshohet se vrau babain...

Marrin pjesë në 135 koncerte në një vit, çifti në Maryland thyejnë rekordin botëror

Një çift nga Maryland treguan entuziazmin e tyre për muzikën ‘live’ kur thyen një rekord botëror Guinness duke ndjekur 135 koncerte në një vit...

Nëse lexoni këtë studim nuk do t’i lini më fëmijët me gjyshërit

Në epokën e teknologjisë moderne, shumë fëmijë kalojnë rreth gjysmën e kohës së tyre duke vizituar gjyshërit duke parë video ose duke luajtur lojëra...

Kush nga banorët e BBV ka fituar më shumë ndjekës në “Instagram”? Nuk do ta besoni

Social Top 5 është rubrika që jepet çdo të premte në emsionin Live from Tirana ku analizohen shifrat e ndjekësve të banorëve në Instagram. Albi...

Lajme të tjera

Web TV