Kriza energjetike/ A po kursejmë mjaftueshëm? Dritat e autostradës ndezur në mes të ditës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një kohë kur flitet për krizë energjetike, kur çmimet ndryshojnë nga dita në ditë dhe ku kryefjala e çdo bisede është “Kursimi”, duket se ka dhe raste kur e gjitha kjo ngelet vetëm në fjalimet e ministrave përkatës duke sjellë kështu paqartësi te qytetarët.

Para pak muajsh një vendim i marrë nga Këshilli i Ministrave vendosi që me qëllim kursimin e energjisë elektrike, duhet marrë çdo masë që ky kursim të realizohet.
Por ndryshe ndodh në autostradën Durrës-Rrogozhinë! Nga një video ekskluzive për Fjala.al, vëmë re se dritat e autostadës janë ndezur në mes të ditës.

A është ky kursimi të cilin e trumbetojmë me të madhe?

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV