Mesazhi i Bayernit për Barçën që shpjegon qëndrimin e saj të palëkundur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern dhe Barça nuk ndahen nga shumë miliona në negociatat për Robert Lewandowski , sulmuesit 34-vjeçar polak, kontrata e të cilit përfundon në 2023. Klubi i Barçës ofron 40 plus disa më shumë në variabla kurse klubi bavarez kërkon 50 si minimum pa kushte. Janë afër në sasi, por tani janë shumë larg në pozicione sepse në Camp Nou konsiderojnë se tashmë po bëhet një përpjekje e madhe ekonomike dhe në Mynih besojnë se është ende e pamjaftueshme.

Sipas  @Football_TaIk , gazetari Raphael Honigstein thekson se ” Bajerni i Mynihut i ka thënë FC Barcelonës se nuk duan tarifa në asnjë marrëveshje për Robert Lewandowski dhe se i duan të gjitha paratë paraprakisht në para të gatshme sepse Bayern beson se Barça nuk do të ekzistojë. një ose dy vjet.”

Komenti do të ishte në përputhje me deklaratat e vazhdueshme të  Uli Hoeness, ish-lojtar dhe ish-president i Bayern-it, president nderi aktual i entitetit në moshën 70-vjeçare: “Barcelona dëshiron të punësojë Lewandowski kur ai kishte një borxh prej 1,3 miliardë eurosh, disa muaj më parë. Në Gjermani ata do të kishin falimentuar për një kohë të gjatë. Gjykatësi i falimentimit është në derën e tyre dhe ata po i bëjnë një ofertë milionerësh drejt një lojtari të Bayernit”, tha Hoeness, i cili nga data 2 qershor 2014 deri më 29 shkurt 2016 ndodhej në burgun Landsberg, duke vuajtur gjysmën e dënimit të tre vjet e gjysmë burg me të cilin u dënua pasi u deklarua fajtor për evazion fiskal për vlerën 28.5 milionë euro. Kjo ishte dhe arsyeja pse ai u largua nga presidenca.

Të fundit

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Lajme të tjera

Web TV