Johnson dha dorëheqjen, në Spanjë bëhet virale ndërhyrja e tij në ndeshjen e bamirëisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri i Britanisë Boris Johnson përmes një konference ditën e sotme deklaroi publikisht dorëheqjen nga ky post.

Johnson tha se është krenar për atë që ka bërë, megjithatë shtoi se askush nuk është i pazëvendësueshëm në politikë.

Megjithatë, përpos këtij zhvillimi të madh në politikën brenda Mbretërisë së Bashkuar, por edhe në atë ndërkombëtare, në Spanjë po qarkullon një video e kryeministrit në ikje.

Bëhet fjalë për një episod që ndodhi në një ndeshje bamirësie mes Anglisë dhe Gjermanisë në vitin 2006. Johnson luante me fanellën e ‘Tre luanëve’ dhe në një moment kur kundërshtari kishte topin në zotërim, bëri një ndërhyrje të frikshmë ndaj tij. Video është bërë virale brenda pak orësh dhe po riqarkullon sërish në rrjetet sociale.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV