Dr*guan dhe përdh*nuan 23-vjeçaren në Londër! Dënohen me 57 vite burg 3 shqiptarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tre shqiptarë të cilët përdhunuan në grup një të re në Londër, janë dënuar me 57 vite burg, raporton DailyMail.

Duke i shkaktuar makthin më të keq të jetës së saj në shtator të vitit të kaluar, viktima 23-vjeçare ishte duke shijuar natën e saj të parë pas kufizimeve të Covid me një miken e saj. Pasi ishte ndarë nga mikesha, ajo u përndoq fillimisht brenda klubit nga Gemti Hyka, 31 vjeç, i cili e futi në makinën e tij dhe e çoi në një adresë në qendër të qytetit ku e përdhunoi.

Dy nga bashkëpunëtorët e tij, Vullnet Haka, 33 vjeç dhe Ibrahim Bezati, 36 vjeç, mbërritën dhe e dhunuan. Gjatë kësaj kohë, e reja u godit me shuplakë në fytyrë dhe u detyrua të merrte kokainë.

Vullnet Haka, 33 vjeç, u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim. Ai u burgos për 14 vjet, Ibrahim Bezati, 36 vjeç, u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim. Ai u burgos për 17 vjet.

Gjatë gjyqit në Gjykatën e Luton Crown, gjykatësi Steven Evans, tha se ata i kishin shkaktuar “makthin më të keq të çdo gruaje” viktimës, duke shtuar se ata “e kishin trajtuar atë sikur të ishte më pak se njeri”.

Gruaja ka arritur të arratiset nga shtëpia në mëngjes dhe është gjetur në gjendje të rëndë nga kalimtarët. Duke dhënë dëshmi në Gjykatën e Luton Crown, ajo tha se nuk kujtonte se ishte larguar nga klubi në orët e para të 4 shtatorit të vitit të kaluar.

Vajza i tha prokurorit Martin Mulgrew: “U luta që të më linin të shkoja. Isha e hutuar dhe e frikësuar.’

Hyka, nga Bedford, u dënua me 26 vjet burg pasi u shpall fajtor për rrëmbim dhe dy akuza për përdhunim.


Të fundit

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart...

SHBA-ja prezanton bombarduesin e ri bërthamor

Ashtu siç pritej, detajet specifike të kësaj fluturakeje kanë mbetur sekrete Forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë prezantuar bombarduesin e ri bërthamor, B-21, i...

“Dëshira” e Olsa Muhametit bëhet realitet! Bora Zemani rikthehet në “Për’puthen”

Bora Zemani i ka thënë “po” ftesës së Olsa Muhametit për t’u rikthyer sërish në “Për’puthen”. Lajmin e ka bërë me dije vetë moderatorja gjatë...

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën 16:00. Tashmë trajnerët respektive, holandezi...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Lajme të tjera

Web TV