“Roma në flakë”/ Zjarr i madh në kryeqytetin italian, pamje apokaliptike (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një zjarr i madh shpërtheu pasditen e sotme në Romë në zonën e Via Casilina, duke përhapur një re gjigande tymi që alarmoi autoritetet.

Reja e dendur e tymit të zi ishte e dukshme në të gjithë kuadrantin lindor të kryeqytetit italian duke përfshirë zonën e Centocelle, Cinecittà dhe rrethin Appio.

Zjarrfikësit shkuan në vendin e ngjarjes dhe ende po përpiqen që të shuajnë flakët. Nuk dihet se si nisi zjarri, por shumë njerëz pranë zonës kanë dëshmuar se kanë dëgjuar një shpërthim të madh papara se të shinin renë e tymit, prandaj dyshohet që mund të ketë nisur nga ndonjë përplasje makinash. Gjithçka pritet të sqarohet pas shuarjes së flakëve dhe këqyrjes së vendngjarjes.

Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV