Vala e të nxehtit godet Spanjën, temperaturat priten të shkojnë mbi 44 gradë celcius

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një valë e re të nxehti ka goditur të gjithë Spanjën, duke alarmuar autoritetet.

Kështu ka paralajmëron Agjencia Shtetërore Meteorologjike (Aemet) e cila thotë që kjo situatë mund të zgjasë disa ditë, duke prekur një pjesë të madhe të vendit, sipas mediave të huaja.

Sipas parashikimeve të fundit të publikuara në mediat iberike, situatat më të ndërlikuara mund të ndodhin në jugperëndim të Gadishullit Iberik, me temperatura maksimale të mundshme mbi 44 gradë në disa vende në ditët në vijim.

Një nga aspektet më të theksuara nga sinoptikanët është se mund të ketë “net tropikale”, me temperatura 25-30 gradë.

Të fundit

Flet babai i Naim Murselit: Po ta dija unë, sot djali im nuk do të ishte gjallë

Babai i Naim Mureselit ka dhënë një intervistë ku ka folur për Liridona Ademajn, e vrarë para pak ditësh...

“Jam zyrtarisht rezident amerikan”, ish-banori i ‘BBV’ braktis përgjithmonë Shqipërinë

Ardit Çuni ka qenë një personazh shumë i përfolur përgjatë dy viteve të fundit si shkak i pjesëmarrjes së tij në “Big Brother VIP...

Ja çfarë i ndodh trupit nëse vishni rroba të reja që nuk i keni larë më parë

Blerjet janë gjithmonë emocionuese! Një veshje e rastit që thjesht ju tërheq nga vitrina e butikut, një fustan i blerë enkas për një dasmë...

Dy tërmete të forta godasin Turqinë, frikë dhe panik te qytetarët

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi...

Shpërthen në flakë apartamenti në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë, zbardhen detajet e para

Një apartament në një pallat në zonën e Xhamllikut në Tiranë raportohet të jetë përfshirë nga flakët mbrëmjen e së hënës. Forcat zjarrfikëse dhe policia...

Lajme të tjera

Web TV