test

Rakip Suli i përgjigjet akuzave të Berishës: Në ke burrni hajde në Kamëz dhe…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Por, kjo akuza e publikuar nga Berisha është hedhur poshtë nga kryebashkiaku socialist, Rakip Suli, i cili e quan kreun e PD-së, mashtrues dhe trillues.

Në Facebook, Suli shkruan se kjo që bën Berisha, i cili merret me të vdekurit tregon se “ai është në gjendje të kuptojë nga njeriu, aq sa një shatzë kupton nga një tjetër shtazë”.

Po ashtu, Rakip Suli i kujton Berishës edhe shpalljen non gratë nga SHBA: “Mandata që ke marrë nga përtej oqeanit nuk është e një shteti, as e një konsipiracioni, as e një individi, por është mallkimi i atyre qe iu ke përdhosur të gjallë e të vdekur tash 32 vjet”.

Me herët, Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një denoncim nga një qytetar dixhital.

Në denoncimin në fjalë akuzohet kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Sulin, ku pretendohet se ai shet me 1000 euro një vende për varrim. Sipas qytetarit, një vend varri që supozohet të jepet falas, është shitur për 1000 mijë euro.

suli per berishen

REAGIMI I RAKIP SULIT

Sali Berisha! O trillues i paskrupullt!

O shpifës i papërmbajtur!

Kur burrat merren me të vdekurit duke trilluar, fantazuar dhe përdhosur siç bëre ti sot nga gjirizi yt digjital, duke mos respektuar asnjë kod njerëzor dhe asnjë kufi moral, tregon se nuk je në gjendje të kuptosh nga njeriu, aq sa një shatzë kupton nga një tjetër shtazë.

Nuk mund të qëndroja pa të kthyer një përgjigje shqiptarçe:

Unë Rakip Suli, që kur  kam lindur e deri sot kam bërë udhëtimin tim me mund e sakrifica, pa i futur kujt dorën në xhep as të gjallë dhe as të vdekur, dhe as i kam ndyer duart me gjak.

Lexo edhe :  'Basha është zhgënjimi më i madh'/ Analisti: Nuk arrin të kuptojë marrëveshjen e 2008-ës

Kam pritur e ndihmuar me mijëra njerëz të dëshpëruar me lot ndër sy nga keqpërdorimi dhe shfrytëzimi që ju ke bërë me pushtetin tuaj 30- vjeçar në Kamëz.

Nëse ke burrni, që s’e ke, mos ço sejmenet e tu, po eja vet në Kamëz!

Mandata që ke marrë nga përtej oqeanit nuk është e një shteti, as e një konsipiracioni, as e një individi, por është mallkimi i atyre qe iu ke përdhosur të gjallë e të vdekur tash 32 vjet.

Populli të flaku siç e meriton, ndërsa vetes i ke garantuar mungesën e një varri të qetë përgjithmonë me mëkatet dhe krimet e tua.

Zoti të gjykoftë!

Të fundit

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë....

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Kylie përlotet nga komentet për pamjen e saj: Dukesh e vjetër

Kylie Jenner është përlotur pas komenteve negative që ka marrë për pamjen e saj. Në episodin e ri të sezonit 5 të “The Kardashians”,...

Dumani e Kraja hetojnë Metën dhe Berishën/ I dërguari i Blinken shkon në SPAK

Koordinatori për Anti-Korrupsionin Global Richard Nephew ishte sot në godinën e SPAK për të parë nga afër në veprim institucionet gjyqësore shqiptare, mes tyre dhe atë...

Lajme të tjera

Web TV