Benzema do të humbasë “El Clasicon” e parë, ja arsyeja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rivaliteti mes Realit të Madridit dhe Barcelonës i ka kapërcyer kufijtë e Spanjës. Dy gjigantët e futbollit spanjoll do të përballen mes tyre në Las Vegas, më 24 korrik, në një miqësore luksi në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri. Por trajneri Ançeloti ka paralajmëruar se kur Reali dhe Barça janë përballë tyre, as që bëhet fjalë për miqësore.

Por në Klasiken që pritet të luhet në SHBA, Reali do të ketë një mungesë të rëndësishme. Bëhet fjalë për ikonën e klubit në sezonin e kaluar dhe kapitenin e ri: Karim Benzema. Mediat spanjolle nënvizojnë se ai nuk do të mbërrijë në formën e duhur fizike përpara takimit te 24 korrikut.

Gjithçka ka ardhur nga vendimi i trajnerit Carlo Ançeloti, i cili i ka dhënë dhe pesë ditë më shumë pushime sulmuesit francez pas një sezoni rraskapitës, ku ai shënoi 44 gola në 46 takime në të gjithë kompeticionet me Realin. Sipas gazetës spanjolle “AS”, Benzema pritet të jetë në fushë për disa minuta në miqësoren e dytë në SHBA, atë të 31 korrikut kundër Juventusit.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV