Berisha: Kur të vijmë në pushtet, do përshpejtojmë rrugën drejt BE-së

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sali Berisha mbajti një konferencë për shtyp mesditën e sotme duke falenderuar vendet e BE-së si edhe Komisionin Europian për caktimin e datës së konferencës së parë ndërqeveritare me Shqipërinë, e cila është hapi i parë për të hapur negociatat.

Berisha tha se PD në opozitë do të mbështesë çdo nismë që lehtëson integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, ndërkohë që kur të jetë në pushtet, do të miratojë çdo akt, ligj apo vendim që avancon vendin në drejtim të BE-së.

Të fundit

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Lajme të tjera

Web TV