Skena “horror” në Spanjën e goditur nga vala e të nxehtit, treni rrethohet nga flakët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në pjesë të Spanjës këto ditë të nxehta vere të kujtojnë Ferrin e Dantes ndërsa flakët po përhapen në mënyrë të pakontrollueshme, duke kthyer mijëra hektarë toka në hi. Vatrat e zjarrit, të favorizuara nga vala ekstreme e të nxehtit që ka prekur vendin iberik, kanë prekur një numër të madh banorësh.

Ndërkohë, video të ndryshme të publikuara në rrjetet sociale tregojnë shkallën në të cilën po digjen sipërfaqe të tëra. Në një prej tyre madje shihet një tren në mes të flakëve.

Ngjarja “horror” ka ndodhur në Spanjën perëndimore, ndërsa në momentin që zjarri vijon të përhapet pasagjerët vëzhgojnë të frikësuar nga sediljet. Për fat të mirë nuk pati incidenti dhe treni vijoi rrugën. Ditëve të fundit nuk kanë qenë të pakta incidentet në vend me njerëz të lënduar e të bllokuar që po kthehen në sfidë më vete për shërbimin zjarrfikës në Spanjë.

Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV