Ekzekutuan serbin, arrestohen 5 persona në Spanjë, mes tyre një shqiptar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia spanjolle ka arrestuar pesë persona, midis tyre një shqiptar lidhur me vrasjen e një 43-vjeçari serb dhe plagosjen e një tjetri.

Mediat spanjolle raportojnë se pesë të arrestuarit, polakë dhe serbë së bashku me shqiptarin ishin vendosur në Costa del Sol dhe merreshin kryesisht me trafikun e drogës, trafikun e armëve dhe grabitjen e shtëpive.

Sipas autoriteteve, shkaku i vrasjes së 43-vjeçarit serb dhe plagosjes së bashkatdhetarit të tij mund të jetë prishja e pazareve të drogës.

Policia spanjolle ka njoftuar se ngjarja kriminale ka qenë e mirëorganizuar duke qenë se të 5 personat mbërritën aty në të njëjtën kohë. Pasi policia arriti në vendngjarje në komunën e Órgivës, gjeti një person të vdekur dhe një person tjetër të plagosur, të dy me shtetësi serbe.


Të fundit

Arrestohet avokati shqiptar në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV