Rama: Kërcënimi i PS jemi ne vetë, opozita fuqi destruktive nga hallet e dy njerëzve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Jemi në një kapitull të ri të historisë së vendit nga dita e djeshme.” Kështu i ka komentuar ngjarjet e fundit nga proceset euro-integruese të vendit kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes me drejtuesit e rinj të Partisë Socialiste pas përmbylljes të garave për përzgjedhjen e tyre në të 61 bashkitë e vendit.

“Ne jemi në një kapitull të ri të historisë së vendit nga dje. Ndër shumë të tjera kemi nevojë të rishpikim vetveten. Duhet të vijojmë me punën. Nuk kemi një opozitë të besueshme, as të qëndrueshme, as të kuptueshme. Kemi një fuqi destruktive të krijuar nga hallet e dy njerëzve.

Por nuk është ajo fuqi asesi një kërcënim për ne. Kërcënimi ynë jemi ne. Janë gabimet dhe fajet tona, në të gjitha nivelet. Kërcënimi ynë është pluhuri që zë një makineri që nuk lëviz me shpejtësi dhe nuk pastrohet përditë. Kjo vlen për qeverinë, për strukturat e larta të partisë, për partinë në territor. Zgjedhjet vendore janë zgjedhje në të cilat partia duhet të lozë edhe një rol më të madh se më parë. Të mobilizohemi e të ndërtojnë një proces që t’i krijojë kushtet që partia të funksionojë si zëdhënëse e qeverisë, ndërmjetëse dhe llogari-kërkuese,” tha ndër të tjera Rama.


Të fundit

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Lajme të tjera

Web TV